Wspieramy pasjonatów!

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach szczególnych gości. Z wizytą do StadlerMedia.pl przybyli pasjonaci modelarstwa. Była ona swoistym podsumowaniem dotychczasowej współpracy.

Jako StadlerMedia.pl wspieramy bowiem organizowany w naszym mieście Jaworznie przez Modelarnię SieLata.pl, Międzynarodowy Festiwal Modelarski. To była dla nas ogromna przyjemność! Podobnie jak odebrać z rąk organizatorów dyplomy, podziękowania i pamiątkowego „Jaworka” – czyli kultowy już listek, od lat towarzyszący wydarzeniu.

Dziękujemy za pamięć i wizytę naszym dzisiejszym szanownym gościom – Panu Pułkownikowi Józefowi Skulichowi z 41 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Malborku, wiceprezesowi Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich; oraz Panu Pawłowi Ogarkowi – pomysłodawcy i głównemu organizatorowi Festiwalu. Cieszymy się z dotychczasowej współpracy i jednocześnie deklarujemy gotowość jej kontynuowania przy przyszłorocznej edycji.

Natomiast tegoroczna, 11. już edycja, odbyła się w dniach 11 – 13 września br. i jak co roku, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zarówno wśród modelarzy, którzy przybyli z całej Polski by zaprezentować efekty swoich pracy, jak i lokalnej społeczności, która z zapartym tchem podziwiała modele w dwóch głównych grupach – modeli plastikowych i modeli kartonowych.

We wszystkich kategoriach, takich jak: lotnictwo, pojazdy cywilne, pojazdy wojskowe, figurki czy dioramy, łącznie wystawiono ponad 600 różnych modeli! Wśród nagrodzonych, główne wyróżnienie, czyli Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, otrzymał gość z Ukrainy Oleksandr Dron, za miniaturkę brytyjskiego okrętu pancernego ” HMS Dreadnought”.

HMS Dreadnought (1906) [zdjęcie: Wikipedia]

chcesz dostawać powiadomienia o nowych wpisach?

Zapisz się do naszego newslettera!

Close Menu